COLD PANEL

ARAMA

+

Elektrostatik Filtreler

Elektrostatik Filtreler

Elektrostatik Filtre, genel olarak kaynak ve yağ dumanları, tozlar ve endüstriyel dumanlarda en iyi teknik çözümü sunar.

Elektrostatik filtrelerinin en önemli özelliği de parçalardan oluşmasıdır. En küçük parçası yaklaşık 2000 m3/h bir filtreleme kapasitesine sahiptir ve parçaların uygun bir şekilde birleştirilmesi ile 48.000 m3/h 'lik bir hava kapasitesine ulaşabiliriz.

Elektrostatik filtrelerin parçaları, Cep filtreleri, Damla ayırıcıları, Aktif karbon filtreleri (uçucu organik maddelerin toplanması gerektiğinde) gibi farklı filtreleme ögeleri ile birlikte birleştirilmesine olanak tanır. Çok fonksiyonlu versiyonda ise arka kısmına parça bağlanarak fan ünitesi ile donatılabilir.

Elektrostatik filtre, ünitelerin bağlantılı kurulumu için uygun olarak bükülmüş saç metalden oluşan güçlü bir yapı ile oluşmaktadır. Üniteler, sistemin boru hattı bağlantısı için bir giriş şansı ile donatılmıştır.

Filtre ayrıca elektrostatik parçanın kontrolü için bir elektrik panosu ve fanlı model için de emme ünitesinin start/stop kumandaları ile donatılmıştır.

Elektrostatik filtreleme, hem yağlı hem de kuru havalar için 2 farklı filtre seçeneği sunmaktadır.

Elektrostatik hücreler tarafından toplanan kondensatın boşaltılması için bir sistem ve filtrelenmiş yağın toplanması için bir de tank vardır.

Bu şekilde emme ünitesindeki gurultunun azaltılması sistemin daha kompaktlığı ile (boyutlarının azaltılması) kayda değer bir estetik elde edilir.

Doğru uygulanırsa, çok yüksek filtreleme verimi de dikkat çekicidir.

Havadaki kirli parçacıklar, emme fanı tarafından filtreleme sistemi üzerine çekilir; iyonlaştırıcı bölümüne geçen parçacıklar tek kutuplu elektrotlar ve yüksek akım teller sayesinde negatif yükle yüklenir. Alttaki filtrenin toplama bölümünde parçacıklar, pozitif yükle çekilirken parçalar son filtreye püskürtülür. Toplama haznesine püskürtülen parçacıklar toplama haznesindeki sıvı ile tutulur. Filtrede tutulan kirletici parçacıklar düzenli olarak basit bakım işlemleri ile temizlenmesi gerekir.

 

Özellikler

  • Elektrostatik filtreler, havadaki toz, duman, ya_ buharları, kaynak ve işleme dumanları gibi kirli elementlerden arındırılmasını sağlar.
  • Bu kirleticiler, 10 ila 0,1 mikron arasında değişen değerler ile karışım miktarına (granulometri) sahip olabilirler. Elektrostatik filtrenin akış direnci, 40 Pa (Temiz filtre) ila 80 Pa (Kirli filtre) arasında değişebilir.
  • Kirleticinin konsantrasyonu 50 mg/m'e kadar olabilir, sıvının sıcaklığı 60C'yi aşmamalıdır. Bağıl nem ise %20'den %99'a kadar değişebilir.

Benzer Ürünler

Unutmayın Her Panel Cold Panel Değildir.